Maine Coon Cattery

Náš chov/our breeding

Za kvalitu našeho chovu ručíme. Může se však stát, že během života Vašeho zvířecího člena rodiny dojde k situaci, kdy se vyskytne problém a Vy budete potřebovat naši pomoc či radu. V tom okamžiku jsme Vám samozřejmě k dispozici. Kdykoliv nás můžete kontaktovat, rádi Vám pomůžeme problém vyřešit. Stejně tak nás potěší, když nás budete informovat také o pozitivních událostech v životě našich odchovanců. Ať už pouhou zprávou či osobní návštěvou, vždy Vás rádi přivítáme.

Dobré rady:

Čím krmíme? Krmíme především masem tzv. RAW Feeding. Ne všichni chlupáči jsou masoví jedlíci a tak dáváme i masové konzervy. Ale již se blížíme do cíle a brzy budeme kompletně krmit syrovou stravou.

www.felinium.cz

 

Jak očkujeme? Jsme zastánci toho, aby se očkovalo jen to nejnutnější. Reakce na očkování, a to do budoucna, nebývají nejšťastnější. Vzteklinu, pokud kočička nepojede do zahraničí, neočkujeme vůbec. Není pro kočky v ČR ani povinná.

Čím léčíme? Kromě skvělé veterinární péče naší rodinné paní doktorky Dáši a Péti (https://www.veterina-eden.estranky.cz/) se snažíme léčit i alternativními způsoby jako jsou homeopatika, zdravá střeva s probiotiky a vitamíny. Nehazardujeme však se životy našich přátel a včas vyhledáme odborníka.

Jak se staráme o srst? Srst mainských mývalích koček by se měla jednou týdně pročesat, v době línání i častěji. U nás je to však méně častěji a o to více musíme luxovat a odchlupovat. Koupání není nezbytné, avšak v případě mastné srsti doporučejeme koupat v přípravcích Groomer´s Goop (https://www.goopcr.cz/). Kocourům se mastí především ocas. Je dobré jej propudrovat a vyčesat. My používáme, především skrz výstavy, pudr Borotalco. Je dostupný na e-bay. Jinak stačí i suchý šampon Gimpet anebo pudr Johnsons baby.

Uši se čistí pouze v případě velkého znečištění, je dobré poprvé to řešit u veterináře. Uši se znečišťují především prachem.

Oči by měly být v pořádku pokud není žádné onemocnění.

Zuby, resp. dásně je třeba u mainských mývalích koček sledovat. Trpívají na zánět dásní. Vždy je lépe řešit s veterinářem a hledat alternativní cestu.

Slízaná srst - chlupové bezoáry v žaludku. Občas se stane, že můžete nalézt vyzvracený smotek chlupů. Předcházet tomu můžete především syrovým žloutkem, který přidáte do stravy. U nás se to řeší především dodáváním kočičí trávy nebo šáchoru a sušeným žloutkem. Tato tráva je dobrá i na trávení, občas je dobré určitě ji dopřát.

Pozor na jedovaté rostliny v domácnosti!

 

 

Vyhledávání

Kontakt

JoshuaTree (TICA) Přibice, Brno-venkov
The Czech Republic
+420777197712

Novinky

11.03.2014 10:00

Vítejte na našem novém webu! Welcome to our brand new webside!

Tak jsme se konečně pustili do přestavby našich webových stránek, abychom je přizpůsobili aktuálnímu dění a situaci.

Jak jsem uvedla dříve, budeme chovat pouze mainské mývalí kočičky. 

Přidáváme více odkazů, kde bychom rádi uvedli i to, jak to u nás vypadá, jaká je naše filosofie chovu a jak se u nás chlupáči mají.

Doufám, že se Vám u nás na stránkách bude líbit a budete se k nám rádi vracet.

 

So, finally, we started to rebuild  our webside. We would like to make them more actual and change somethings.

How I said before, we will breed only maine coons and we will make our best to have healthy and beautiful kittens.

Hope you will like it and come back!

Anketa

Líbí se vám náš nový web?

Ano, je přehledný a plný informací. (366)
82%

Ne, nenašel jsem zde, co jsem hledal. (79)
18%

Celkový počet hlasů: 445