Maine Coon Cattery

Náš chov/our breeding

Za kvalitu našeho chovu ručíme. Může se však stát, že během života Vašeho zvířecího člena rodiny dojde k situaci, kdy se vyskytne problém a Vy budete potřebovat naši pomoc či radu. V tom okamžiku jsme Vám samozřejmě k dispozici. Kdykoliv nás můžete kontaktovat, rádi Vám pomůžeme problém vyřešit. Stejně tak nás potěší, když nás budete informovat také o pozitivních událostech v životě našich odchovanců. Ať už pouhou zprávou či osobní návštěvou, vždy Vás rádi přivítáme.

Dobré rady:

Čím krmíme? Krmíme především masem tzv. RAW Feeding. Ne všichni chlupáči jsou masoví jedlíci a tak dáváme i masové konzervy. Ale již se blížíme do cíle a brzy budeme kompletně krmit syrovou stravou.

www.felinium.cz

 

Jak očkujeme? Jsme zastánci toho, aby se očkovalo jen to nejnutnější. Reakce na očkování, a to do budoucna, nebývají nejšťastnější. Vzteklinu, pokud kočička nepojede do zahraničí, neočkujeme vůbec. Není pro kočky v ČR ani povinná.

Čím léčíme? Kromě skvělé veterinární péče naší rodinné paní doktorky Dáši a Péti (https://www.veterina-eden.estranky.cz/) se snažíme léčit i alternativními způsoby jako jsou homeopatika, zdravá střeva s probiotiky a vitamíny. Nehazardujeme však se životy našich přátel a včas vyhledáme odborníka.

Jak se staráme o srst? Srst mainských mývalích koček by se měla jednou týdně pročesat, v době línání i častěji. U nás je to však méně častěji a o to více musíme luxovat a odchlupovat. Koupání není nezbytné, avšak v případě mastné srsti doporučejeme koupat v přípravcích Groomer´s Goop (https://www.goopcr.cz/). Kocourům se mastí především ocas. Je dobré jej propudrovat a vyčesat. My používáme, především skrz výstavy, pudr Borotalco. Je dostupný na e-bay. Jinak stačí i suchý šampon Gimpet anebo pudr Johnsons baby.

Uši se čistí pouze v případě velkého znečištění, je dobré poprvé to řešit u veterináře. Uši se znečišťují především prachem.

Oči by měly být v pořádku pokud není žádné onemocnění.

Zuby, resp. dásně je třeba u mainských mývalích koček sledovat. Trpívají na zánět dásní. Vždy je lépe řešit s veterinářem a hledat alternativní cestu.

Slízaná srst - chlupové bezoáry v žaludku. Občas se stane, že můžete nalézt vyzvracený smotek chlupů. Předcházet tomu můžete především syrovým žloutkem, který přidáte do stravy. U nás se to řeší především dodáváním kočičí trávy nebo šáchoru a sušeným žloutkem. Tato tráva je dobrá i na trávení, občas je dobré určitě ji dopřát.

Pozor na jedovaté rostliny v domácnosti!