Maine Coon Cattery

Kastráti/Neuters

Čenda - žije s námi

black classic tabby white
*5.6.2010

Mišánek, Čeňojek, medvídek. Zakladatel mainí vášně a snad posedlosti. Čenda je náš miláček, je to mazel, dožaduje se lásky. Pokud k nám přijde někdo nový, tak Čenda je ten, kdo jej první příjme. Je to moc hodný, ač občas morousovitý kocour. A je pěkně rozmazlený ;-).

CH Ester Eva z Klajdovky*CZ

(žije v nové rodině u manželů Vencových)

black torbie bicolor

Norská lesní kočička/NFO
*15. 6. 2012

Esíka jsem si pořídila původně jako kočičku, která uspokojí mé výstavní ambice. Jako koťátko byla i opravdu úspěšná, získala mnohokrát BIV s přehledem. Nominace do Best in Show pro nás však byly potíž. Esterka je kočička s vlastním názorem a měla velice vyhraněný postoj k výstavám a dávala to opravdu znát. Esterka měla jednou koťátka - Vrh B. Doma nám uvízl její synáček Beedly a neustále se přesvědčuji, že jsem udělala dobře. Norská lesní kočička je povahově jiná než Mainy. Esterka se po kastraci povahově velice změnila, je mnohem více kontaktní k lidem a spokojenější.

Beedly The Bard Joshua Tree*CZ

(žije v nové rodině Lazarových poblíž Boskovic)

black solid white
Norský lesní kocourek/NFO
*10. 10. 2013

Beedly uvízl za drápkem..a je to dobře. Beedly byl pro nás "nejošklivější" miminko :-), ale nakonec je z něho nádherný kocourek. Povahově je úžasný. Hodný a mazlík, milý po tatínkovi El Ninjovi ze stanice mé kamarádky Markétky (Kočky ze severu*CZ). Oba s Esterkou nesmí u ničeho chybět a lumpárnym jim opravdu nejsou cizí, počínaje zakeřnými útoky na mainí smečku až po totální likvidaci zcela nové krabice kapesníků. Kdybych se nakonec nerozhodla chovat mainy, určitě by to byly norské lesní kočky. Jsou sice aktivnější, ale jsou opravdu inteligentní a pokud jste ve výchově důslední, dají se velice dobře vychovat a naučit spoustě věcí.

IC Olivia Ori Pretty Coon*CZ - žije s námi

black torbie
*4. 7. 2010

Nelinka je moje milovaná princezna. Nelinka přišla hned po Čendovi jako kamarádka na chvíle, kdy byli sami doma. Nelinka a my oba s ní máme velice blízký vztah a je to naše srdcová holčička. Nelinka je maminka vrhu A. Rozhodla jsem se ji vyřadit z chovu, jelikož je to drobnější kočička, i přesto, že je v typu dokonalá. Nelinka je heterozygot, tzn. HCM N/HCM. Její srdíčko je však na sonu zcela v pořádku. Nelinka je speciální holčička a já moc děkuji paní Markétě Markové za to, že mi ji svěřila do péče.
 

 

Adelheids Jaroslava Ivanovna

(Žije s Martou a Filipem u Prahy)

red solid white

*21. 11. 2013

Tests: HCM, PKD, SMA gen. test negative, FiV, FeLV, strep G, mycoplasma, chlamydia - negat. Blood group A.

Jaruška měla opakovaný zánět dělohy a kastrace byla nevyhnutelná. Naštěstí je tu s námi v pořádku a bude si užívat krásný život.

Jaroslava aka Jarusha. Červená mramorovaná s bílou. Jaja..malý červený a uvrněný poklad. To, že mám Jarushku, je pro mě neuvěřitelná čest. Jsem neskutečně vděčná za důveru, která mi byla dána. Jarusha má dokonalý profil, silnou bradičku, skvělé velké a krásně posazené uši. Prostě má vše jak má být. Moc děkuji Adéle ;-) z Adelheids.
Jaroslava is perfect. She has perfect profile, big and high set ears and strong chin. She is going to be big girl. I can´t thanks enough to my dear friend Adela from Adelheids!

Pedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&id=1213305&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep

Tara Golden Creek*CZ

(Žije s Léňou a Tomášem v Plzni)

black silver torbie classic tabby

* 19. 1. 2013

Tests: HCM, PKD, SMA gen. test negative, FiV, FeLV, strep G, mycoplasma, chlamydia - negat. Blood group AB.
Tarunka měla zánět dělohy, který ji poškodil tak, že musel rodit císařem svého jedináčka Edíka. Tarunce dopřejeme pohodový život jako kastrátce.
Tara aka Tata, Tatina. Černě želvovinová mramorová se stříbrem. Tara, to byla láska na první pohled (jako většina našich chlupáčů). Tara má uhrančivý pohled, černé linky kolem očí, které se mi staly osudové. Tara má vysoko posazené uši a nádherně klenuté čelo. Její rodokmen je skvělý, její rodiče a prarodiče pocházejí z legendární stanice od Vajgaru. S Tarou jsem také získala skvělou kamarádku, Vlastu Vachatovou (www.goldencreek.cz).
Pedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&id=1219828&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep

CH Owen Wilson od Vajgaru*CZ

cream silver mackerel tabby

*8. 2. 2014

(žije v Krkonoších s Marťou a její rodinou)

Tests: HCM N/N
Owen, Ouvík další splněný sen. Moc jsem si přála doplnit náš chov o krémového kocourka se stříbrem a po dlouhém hledání jsem zijstila, že ten pravý je ode mě na dosah. Owen je perfektní v typu, má nádherný profil, velká, perfektně nasazená ouška, silnou bradu, krásné čisté stříbro a pochází z té nej rodiny.
Je pro mě obrovskou ctí, že mě Dobrunka Matlasová svěřila tak dokonalého kocourka a vložila ve mě svou důvěru a já mohu mít kocourka po nádherné FI* Escape´s Xandria a úžasném Willy Boyovi od Vajgaru*CZ. Děkuji neskutečně!
Od Vajgaru*CZ

Owen is the dream come true. I was wishing to have cream silver boy and after long seeking I found out he is so close. He is perfect in type. Perfect big and well set ears, amazing profile and the chin just how I love, deep and strong.
It is such a big honour for me to have baby boy from Dobroslava Matlasová, one of the best czech breeders. I thank her so much! Od Vajgaru*CZ. 
 
Pedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&v=fi&ids=7:1085067;6:1085065;2:986597&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep

Feebee of Maine Gorge*CZ - žije s námi

blue solid

*12. 2. 2014

Tests: HCM, PKD, PK-Def., SMA, PRA - N/N, mycoplasma, chlamydia, strep G negat.

Feebee, borůvková bříšková princezna. První modrá a bezkresbová holčička neskutečným profilkem, krásně klenutým čelíčkem, silnou bradičku a skvěle posazenými oušky. V roce 2013 jsem se seznámila s úžasnou paní, Zdeňkou Flugrovou a slovo dalo slovo a Fíbulka je u nás. Je to uvrněná a vymazlená holčička, která mi opět přinesla skvělou kamarádku a chovatelku parťáčku, Zdeničku! Maine Gorge*CZ

Feebee, our first blue and solid princess. Feebee is perfect in type. Amazing profile, as we love it, rounded forhead, deep chin and perfectly set ears.In 2013 I met really nice and sweet lady, Zdenka Flugrova. And we made a deal and Feebee is now with us. She is purring little sweet baby girl. And what more, she brought me amazing friend and breeding partner, Zdenka. Maine Gorge*CZPedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&id=1219829&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep

 

Kalie Burcoon*CZ

black torbie with white

*5. 4. 2011

(žije s přáteli Filipem a Igorem)

Tests: HCM, PKD, PK-Def., SMA, PRA - gen. test negative, FiV, FeLV, strep G, mycoplasma, chlamydia - negat. Blood group A.
Kalie aka Bobo, Bobulka, Bobišu. Černě želvovinová mramorovaná s bílou.Je naše druhá chovná kočička. První byla Olivia - Nelinka. Bobulka je mohutná kočička s krásnou hustou a jemnou srstí. Má pěkný boxík a silnou bradičku. Její předci pocházejí ze stanice Maine Treasures, čehož si velice ceníme. Bobulka má úžasnou povahu, je milá a velký mazel a dává to i svým potomkům, kteří jsou v nových domovech miláčky.

Kalie is really big girl with high quality fur. She has really nice box and strong chin. Her parents come from Cattery Maine Treasures which is an honour for us. She has amazing temper. She is so sweet and cuddly and also with strange people and she gives it to her babies. They are loved in new families.
Pedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&id=1219822&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep
 

Weronique Emilly od Vajgaru*CZ

black mackerel silver torbie with white

 
*10. 6. 2016
Tests: HCM N/N
Werunka byla koťátko "na objednávku" ;-). Sen se stal skutečností. Je to nádherná holčička. Prostě od Vajgaru, co dodat. Werunka je malá čiperka a má neskutečně krásný pohled. O dalších kvalitách netřeba hovořit, neb je z chovu, který patří v naši zemi k nejtrvalejším a jedněm z nejlepších. Matlasovi jsou úžasní lidé a jsem šťastná, že jsou mými přáteli, velmi dobrými přáteli. 
What to say? Weronique is the dream come true. She is my "order" and Dobrunka helped me to make it real. Weru is beautiful girl. Well balanced, absolutly amazing strong silver. I am really happy person to be part of cattery od Vajgaru.

 
Pedigree: https://pawpeds.com/db/?a=p&v=fi&ids=3%3A1202447%3B2%3A1092284&g=4&p=mco&date=iso&o=ajgrep

 

Vyhledávání

Kontakt

JoshuaTree (TICA) Přibice, Brno-venkov
The Czech Republic
+420777197712

Novinky

Anketa

Líbí se vám náš nový web?

Ano, je přehledný a plný informací. (366)
82%

Ne, nenašel jsem zde, co jsem hledal. (79)
18%

Celkový počet hlasů: 445