Maine Coon Cattery

O nás

What we are mainly, we are cat lovers. That is the main reason. And breeding?  My main target is to breed beautiful, typeful with clear silver maine coons with amazing temper. The target is not to give whole litter on breeding, the target is to rise healthy and beautiful friends for very long life time. Breeding something what deserve your name is run on long distance, I wish "my name" means health, amazing nature, type and friendly cooperation.

Jsme dva blázni, já větší, kteří milují kočky, já víc :-). A já jsem moc vděčná za to, jaký můj partner je ve vztahu k našim chlupáčům. Je neuvěřitelně tolerantní a dává jim tolik lásky, kolik si jen mohou oni přát.

Já jsem s kočkami vyrůstala, Martin s nimi začal žít až v dospělosti. Když jsme se potkali, oběma nám chyběla denní přítomnost kočičího přítele. I našla jsem Čendu, který si nás omotal kolem packy během vteřiny. Do dvou týdnů byla doma Nelinka, aby kocourkovi nebylo smutno, když jsme v práci. Za necelý rok na to k nim přibyla Bobulka, avšak už se záměrem chovu. A jakmile překročíte hranici dvou koček, tak už jste úplně v zajetí kočičí závislosti :-). Samozřejmě v dobrém slova smyslu (i já mám své hranice, ač si to Martin nemyslí).

Naší chovatelskou filosofií je odchovat zdravá koťátka a předat novým majitelům vymazléného kámoše, který jim bude dělat především radost.

Výstavy pro nás nejsou prioritou, avšak rádi na některou zavítáme a setkáme se s přáteli.

Nově jsme členy mezinárodní organizace TICA, která má sídlo v USA. Na sklonku roku 2015 jsme se s přáteli rozhodli založit klub pod TICA Cool Cats, z.s., a to především za účelem pořádání výstav a také osvěty pro zdravý chov koček a pomoci bezprizorním kočičkám. V říjnu 2016 se tak uskutečnní úplně historicky první TICA výstava v ČR.

Zajímavé informace, zejména o historie chovu mainských mývalích koček naleznete zde:

https://pawpeds.com/MCO/mchs/introduction.html

Mou spřízněnou duší v chovu je Vlasta Vachatová z CHS Golden Creek, která mi pomohla založit krásnou linii. Spolupracující stanicí je  od Vajgaru*CZ. Děkuji manželům Matlasovým za přátelství a vše. Dále bych chtěla moc poděkovat Dance Šmidrové, která je součástí naší stanice a žijí u ní nádherný život někteří naši chovní kocourci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na vás.

 

Zorka a Martin

 

Vyhledávání

Kontakt

JoshuaTree (TICA) Přibice, Brno-venkov
The Czech Republic
+420777197712

Novinky

09.07.2014 14:25

Owen, Owen Wilson od Vajgaru*CZ...the heartbreaker ♥

Náš druhý chovný kocour je z úžasné stanice od Vajgaru*CZ.

Our second King is from cattery od Vajgaru*CZ. I am soooo proud!

Anketa

Líbí se vám náš nový web?

Ano, je přehledný a plný informací. (366)
82%

Ne, nenašel jsem zde, co jsem hledal. (79)
18%

Celkový počet hlasů: 445