O nás

What we are mainly, we are cat lovers. That is the main reason. And breeding?  My main target is to breed healthy, strong and real maine coons with amazing temper. The target is not to give whole litter on breeding, the target is to rise healthy and beautiful friends for very long life time. Breeding something what deserve your name is run on long distance, I wish "my name" means health, amazing nature, type and friendly co-operation. Base of the breeding are old blood lines and for future adding new blood thanks to new foudations.

Jsme dva blázni, já větší, kteří milují kočky, já víc :-). A já jsem moc vděčná za to, jaký můj partner je ve vztahu k našim chlupáčům. Je neuvěřitelně tolerantní a dává jim tolik lásky, kolik si jen mohou oni přát.

Já jsem s kočkami vyrůstala, Martin s nimi začal žít až v dospělosti. Když jsme se potkali, oběma nám chyběla denní přítomnost kočičího přítele. I našla jsem Čendu, který si nás omotal kolem packy během vteřiny. Do dvou týdnů byla doma Nelinka, aby kocourkovi nebylo smutno, když jsme v práci. Za necelý rok na to k nim přibyla Bobulka, avšak už se záměrem chovu. A jakmile překročíte hranici dvou koček, tak už jste úplně v zajetí kočičí závislosti :-). Samozřejmě v dobrém slova smyslu (i já mám své hranice, ač si to Martin nemyslí).

Naší chovatelskou filosofií je odchovat zdravá koťátka a předat novým majitelům vymazléného kámoše, který jim bude dělat především radost.

Výstavy pro nás nejsou prioritou, avšak rádi na některou zavítáme a setkáme se s přáteli.

Jsme členy mezinárodní organizace TICA, která má sídlo v USA. Na sklonku roku 2015 jsme se s přáteli rozhodli založit klub pod TICA Cool Cats, z.s., a to především za účelem pořádání výstav a také osvěty pro zdravý chov koček a pomoci bezprizorním kočičkám. V říjnu 2016 se tak uskutečniůa úplně historicky první TICA výstava v ČR.

Zajímavé informace, zejména o historie chovu mainských mývalích koček naleznete zde:

https://pawpeds.com/MCO/mchs/introduction.html

Mou spřízněnou duší v chovu je Vlasta Vachatová z CHS Golden Creek, která mi pomohla založit krásnou linii. Krásné přátelství mě pojí s chovatelskou stanicí Eldarion a jejími zakladateli Zdeňkem Soukupem a Davidem Kursou. Jejich cit pro typ a linie je neuvěřitelný. Neuvěřitelné přátelství mě také pojí s chovatelkou Pilar Rivera, chs Omkara ze španělské Valencie. Setkání s Pilar pro mě bylo splněním neuvěřitelného snu a jsem jí vděčná za všechny rady nejen v chovu.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na vás.

 

Zorka